Kemik Kırığı Tazminatı

Kemik Kırığı Tazminatı

Kemik kırığı tazminatı konusunda bütün haklarınızı öne sürerek karşı karşıya kalacağınız sorunların üstesinden gelmek ister misiniz? Trafik kazası sonrasında ortaya çıkacak bütün hasarı ortadan kaldırmak adına kemik kırıklarıyla alakalı haklarınızı öne sürebilirsiniz. Peki, bir kemik kırığı sonrasında ne tür tazminatlar alabilirsiniz?

İnsan vücudunda 206 farklı kemik bulunmaktadır. Trafik kazalarında bu kemiklerin biri ya da birden fazlasının kırılması söz konusudur. Kırığın meydana gelmesi vücut bütünlüğüne yönelik ciddi problemler arasında değerlendirildiğinden tazminat almak mümkündür.

Kemik Kırığı Tazminat Nedir?

Kemik kırığı tazminatı, kemiklerde meydana gelecek kalıcı yaralanmalar neticesinde tazminat alınmasını sağlar. Bu tazminat çeşidinden fayda sağlamak adına gerekli raporun nasıl alınacağı merak konusudur. Rapor, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirişmiş hastanelerce verilmesi gerekmektedir. Raporun heyet raporu olması kişinin kalıcı yaralanmalara maruz kalması halinde tercih edilmektedir.

Kemik Kırık Tazminatı Alma Şartları

Kemik kırığı tazminatı şartlarından fayda sağlamak isteyen kimseler kalıcı olarak yaralanan kimseler olarak bilinmektedir. Bu kazaların büyük çoğunlukla kırıklar nedeniyle ortaya çıkması söz konusudur. Bu çerçevede; Toraks, Skapula, Klavikula, Humerus, Radius, Ulna, Femur, Tibia, Fibula, Maksilla, Mandibula, Patella, İlium, Vertebra gibi kemiklerin kırıkların ortaya çıkması halinde tazminat alınabilecektir.

Trafik kazası sonrasında kırılan kemiğin hangisi olduğundan ziyade kırık olması yeterli bir nedendir. Siz de böylesi bir sorun meydana gelmesi halinde kırık tazminatı alabileceksiniz.

Kemik Kırığı Tazminatı Hesaplaması Nasıldır?

Hesaplama yapılırken dikkate alınan pek çok faktörden bahsetmek gerekir. Bu çerçevede yaralanmanın ne denli büyük olduğu, kırıkların miktarı, kişinin yaşı ve ameliyat sayısı gibi her unsur dikkatli bir şekilde değerlendirilmektedir. Özellikle de kırık tazminatından tam anlamıyla fayda sağlamak adına maaş, cinsiyet, maluliyet oranı ve kusur durumu gibi faktörlerin de değerlendirileceği unutulmamalıdır.

Siz de bir kemik kırığı tazminatı almak mı istiyorsunuz? Ekibimizle iletişime geçerek haklarınızla alakalı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tazminat miktarı, hesaplama ve diğer bütün soru işaretleri için bizimle iletişime geçebileceksiniz. Ekibimizden destek alarak ihtiyacınız olan tazminat desteğiyle alakalı destek alabilirsiniz. Merak ettiğiniz bütün soru işaretleri için hemen bizimle iletişime geçin!