HİZMETLERİMİZ

Ölümlü Trafik Kazası ve Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama - Değer Kaybı Tazminatı

Kaza tazminatı hesaplama da önemli bir yeri olan ölümlü trafik kazası tazminatı, kazada kusuru olmayan ve hayatını kaybeden kişinin yakınları tarafından ancak ölüm durumunda talep edilen tazminat türüdür. Yaralanmalı trafik kazası tazminatı, kazada kusuru olmayan ya da kısmen kusurlu kişinin mağduriyetini gidermek amacıyla talep edilmektedir. Başka bir deyişle; kazalarda ölüm ya da yaralanma durumunda ve kalıcı maluliyet ya da sakatlanma olmuşsa tazminat talep edilebilir. Mağdur olduğunuz kazalarda trafik kazası tazminatlarını Aktüerya Bilirkişileri tarafından belirliyoruz. Oysa ki bu hesaplama ücretliyken biz masraf talep etmemekteyiz.  Ücretsiz trafik kaza tazminatı hesaplama ile birlikte kaza tazminatlarında yasal süreci sizin için takip ediyoruz. 

Trafik Kazası Tazminatı - Red Hasar Hesaplama

Sigorta şirketlerinin haksız bir şekilde aracınız hasar bedelinin hiç ödemediği hallerde hasar bedelinin ödenmesi konusunda tüm hukuki açılardan haklarınızı savunuyoruz. Red Hasar Tazminatınızı sigorta şirketlerinden tahsil ediyoruz. Trafik kazası tazminatı hesaplama arasında bulunan red hasar tazminatı da vardır. Trafik kazası tazminatı, kasko ve zorunlu trafik sigortası kapsamında yer alıyor. Ancak sigorta şirketleri bazı gerekçelerle kaza tazminatı ödemesini reddedebiliyor. Buna red hasar tazminatı adı verilir. Red Hasar trafik kazası tazminatı hesaplama tarafımızca yapılmaktadır. Trafik kazasında kusurlu olan tarafın araç hasarı, kendi sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. Ancak sigorta şirketi hasar ödemesi dosyasını reddederse ve sigorta şirketlerinin haksız bir şekilde aracınızın hasar bedelini ödemezse hasar bedelinin ödenmesi için hukuki haklarınızı kullanabilirsiniz. Red hasar tazminatı dosyalarınız için kazaya göre profesyonel destek sağlıyoruz. Sonuç olarak; red hasar dosyası takibi işlemlerini yapıyoruz.

Tazminat Hesaplama

Değer kaybı tazminatı, kaza yapan ve onarılan bir aracın değerinin düşmesini ifade eden bir tazminat türüdür. Araç değer kaybı; aracın kazadaki hasar değeri ile hasarın onarılmasının ardından yani tamir edilmiş hali ile değer arasındaki farkı ifade ediyor. Aracın hasarı tamir ve onarım ile giderilse ile ikinci el araç satışında tramer kayıtlarında hasar kaydı ortaya çıkıyor. Bu sebeple aracın değeri düşüyor. Ancak araç değeri kaybı için tazminat alabilirsiniz. Değer kaybı tazminatı hesaplama veya kaza tazminatı hesaplama için deneyimli bir ekiple hizmet veriyoruz. Benzer şekilde, değeri düşen araç için tazminat miktarı hesaplama işlemlerinden ücret almıyoruz. Sonuç olarak; trafik kazasında aracınızın değeri düştüyse tazminat hakkınızı kullanabilmeniz için profesyonel destek sağlıyoruz.

Tazminat Hesaplama - Trafik Kazası Tazminatı - Ağır - Pert Hesaplama

Pert araç ya da ağır hasarlı araç; “pert total” olarak tanımlanıyor. Mesela, “tam zayi” ve “tam hasar” olarak da biliniyor. Kaza tazminatları hesaplama arasında önemli bir yeri olan ağır ve pert hasar tazminatı, aracın kaza sırasındaki rayiç bedelinden düşük bir miktar olarak ödeniyor. Sigorta şirketi, aracın rayiç bedelini ödemekle yükümlüdür. Ancak rayiç değerinden daha düşük bir bedel ödenirse ağır hasar tazminatı hakkı doğuyor. Pert araç için uzman eksperler ve bilirkişiler tarafından fark hesaplaması ve trafik kazası tazminatı hesaplama yapıyoruz. Bu işlemler sonrası sigorta şirketinden rayiç bedel farkını tahsil ediyoruz. Sonuç olarak; ağır hasarlı ve pert aracınız için hasar trafik kazası  tazminatı hesaplama taleplerinizde yanınızdayız!

Trafik Kazası Tazminatı

Hasar farkı tazminatı, her şeyden önce bir trafik kazası tazminatı türüdür. Şöyle ki; bir kazada aracınız hasar gördüğünde, onarım sırasında orijinal parçalar yerine yan sanayi ya da çıkma parçalar kullanılabiliyor. Ek olarak, orijinal parçalar ile yan sanayi parça onarım bedeli arasındaki fark, hasar farkı olarak biliniyor. Başka bir ifade ile “orijinal parça fark bedeli” olarak da tanımlanabiliyor. Kaza sonrası tamir ve onarımda orijinal parça yerine yan sanayi ve çıkma parçalar kullanılmışsa hasar farkı tazminatı talep edebilirsiniz. Hasar farkı hesaplama veya kaza tazminatı hesaplama uzmanları hakkınız olan tazminatı hesaplar. Hasar farkı tazminatı süreçlerinde profesyonel kadromuz ve uzman avukatlarımızla yanınızdayız!

Trafik Kazası Tazminatı

Ticari kazanç kaybı tazminatı, trafik kazası tazminatı hesaplama kapsamında bir tazminat türüdür. Örneğin; ticari amaçlarla kullandığınız bir aracınız olduğunu düşünelim. Bu ticari aracın karıştığı bir kazada, hasar gören ticari aracın onarım süresi boyunca kullanılamaması sebebiyle dolaylı olarak ticari kayıp ortaya çıkmaktadır. Kazada kusuru bulunan araç sahibi ve sürücüsü, müteselsilen sorumlu duruma düşer. Bu tazminatta sürecin yakından takip edilmesi gerekiyor. Burada bilinmesi gereken en önemli husus, ticari kazanç kaybı tazminatının sigorta şirketinden talep edilememesidir. Kazaya sebep olan sürücü ve araç sahibinden kazanç kaybı tazminatı alınması için gerekli destekleri sağlıyoruz.

Biz Sizi Arayalım!

    Ad Soyad: E-mail: Telefon Numarası:

    Ekibimiz ihtiyaçlarınızı görüşmek için en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

    Ücretsiz Danışma Hattı

    7/24 Sizlere kesintisiz destek için bize ulaşın.